Przegląd najlepszych stron internetowych

Przegląd najlepszych stron internetowych

Interesuje Cię digital, ale nie wiesz, gdzie szukać inspiracji do jego tworzenia? Dobra strona internetowa to coś, czego potrzebujesz, ale nie wiesz co właściwie oznacza współcześnie “dobra strona internetowa”? W swoim researchu stron www gubisz się w dziesiątkach zestawień i nie wiesz, które z nich jest wiarygodne? 

Spokojnie – teraz nie musisz poświęcać dziesiątek godzin, aby przekopywać się przez zakątki internetu. Nie musisz zagłębiać się w kolejne rankingi stron internetowych tylko po to, aby znaleźć niewiele interesujących punktów odniesienia dla Twoich potrzeb. No i wreszcie już nie musisz domyślać się, które zestawienie projektów www da Ci szerszą perspektywę na to, jak współcześnie tworzy się digital.

Prezentujemy szybki przegląd najlepszych stron www naszych czasów. Zebraliśmy w jedno miejsce kilka inspiracji oraz dobrych praktyk odnośnie projektowania stron www. Poznaj kilka najciekawszych projektów ostatnich lat, które skradły nasze developerskie serca. Zapraszamy!

 

NTO THE STORM MEDIAMONK
(Holandia)
www.airforce.com/intothestorm/

Interaktywny film dokumentalny ukazujący misję ratunkową, w której użytkownik bierze niemal realny udział poprzez nawigację i scrollowanie strony. Genialny pomysł i bardzo angażująca odbiorcę realizacja. Do tego świetna ścieżka dźwiękowa i przejmująca narracja prowadząca na koniec do… możliwości aplikowania w szeregi Air Force. A jak wygląda rekrutacja w Twojej firmie?

 

SUPERLIST
(Wielka Brytania)
https://superlist.com/

Jeśli twórcy Superlist chcieli pokazać swoją firmę, identyfikację oraz całą filozofię pracy w tak samo estetyczny i przyjazny dla użytkownika sposób, w jaki projektują swoją aplikację, to im się udało! Superlist to apka mająca na celu organizowanie Twoich codziennych zadań w pracy i życiu codziennym. Sam landing page nie jest w żadnym razie szczytem innowacji i bazuje raczej na dość sprawdzonym patencie scrollowania strony i rozwijania jej narracji. Niemniej Superlist zrobiło to w sposób maksymalnie przejrzysty i czytelny.

 

KETTLE WEBSITE
www.wearekettle.com

Strona ta skupia się na wyznaczaniu standardów i trendów w obszarze projektowania interfejsu. Kluczem było tu stworzenie bezproblemowego środowiska dla użytkowników, będącymi finalnymi odbiorcami treści. Takim właśnie doskonałym środowiskiem dla użytkownika jest strona agencji kreatywnej Kettle. Witryna jest nieprawdopodobnie czytelna i przejrzysta, a kolejne informacje i realizacje agencji przegląda się niczym kinowe teasery. Jest to jedna z tych stron, na których spędza się nieco więcej czasu, choćby dla samej przyjemności odbioru treści.

 

 

GRIDS OBYS AGENCY
(Ukraina)
www.grids.obys.agency

Ukraińska agencja Obys zaprojektowała i skonstruowała stronę o charakterze edukacyjnym. Grids to witryna poświęcona… gridom czyli siatkom, które są podstawą do projektów kreatywnych, na których Obys pracuje i tworzy swoje realizacje dla klientów. Niezwykła treść, przenosząca nas do prawdziwej web developerskiej kuchni. Projekt nie tylko dla zapalonych geeków.

 

The Sea We Breathe
www.bluemarinefoundation.com/the-sea-we-breathe/

Taki przypadek wydaje się to niemożliwy, a jednak… Nasz krótki research ma swoją klamrę w postaci tematyki oceanicznej! Przegląd najlepszych stron internetowych kończymy na witrynie przygotowanej przez fundację zajmującą się aspektami świadomości i ochrony życia oceanicznego. The Sea We Breathe to projekt Blue Marine Foundation, który zabiera użytkownika w podwodną przygodę podzieloną na trzy rozdziały. Doskonała realizacja i bardzo jakościowa treść. Do tego super poruszanie się po stronie (czujesz się, jakbyś nurkował i naprawdę tam był) oraz rewelacyjnie przygotowany detal w postaci dźwięku i lektora.

 

 

Ale – to nie wszystko! Dodatkowo stworzyliśmy dla Ciebie ebooka, w którym wzięliśmy pod lupę najciekawsze i najbogatsze w treści zestawienia stron internetowych, z których można dowiedzieć się niemal wszystkiego o współczesnym projektowaniu digitalu.

Każde z nich zawiera w sobie całe mnóstwo zróżnicowanych obszarów tematycznych (w jednym z rankingów natrafić można aż na 97 kategorii!). Pokazuje to skalę różnorodności w temacie stron www. Każdemu z zestawień poświęciliśmy osobną część tego guidebooka, wyciskając z niego najbardziej wartościowe elementy. Wszystko po to, aby przedstawić Ci esencję najlepszych projektów digitalowych 2021 roku. Pokażemy Ci zatem Awwwards, Webby Awards i Web Award. A na koniec czeka na Ciebie jeszcze mała niespodzianka!

Chcesz wiedzieć, kto współcześnie rządzi w sieci? Pobierz ebooka!