Czy Twoja strona jest dostępna
dla wszystkich grup osób?

Co to jest dostępność

Dostępność cyfrowa to stopień przystosowania strony internetowej (fontów, odstępów, kontrastów) dla osób, którym trudniej przyswoić treści.
Osobom z niepełnosprawnościami, wadami, seniorom.
Wśród nich są Twoi klienci i współpracownicy.
Daj im szansę zobaczyć, co komunikujesz.

Zamów bezpłatny audyt

Original 1/6

Protanopia 2/6

Achromatopsia 3/6

Deuteranopia 4/6

Protanomaly 5/6

Tritanopia 6/6

Dlaczego warto

Więcej osób zobaczy i zrozumie
Twoją stronę www

Łatwiej będzie się z Tobą skontaktować

Twoja strona będzie wyżej pokazywana w wyszukiwarce

Już niedługo te zmiany
będą obowiązkowe dla każdej strony www

Pamiętaj, że

50% ludzi w Polsce ma problemy ze wzrokiem

50% z nich to osoby niedowidzące w stopniu znacznym

Zamów bezpłatny audyt

Strona dla osób z niepełnosprawnościami - czym powinna się wyróżniać?

Wbrew pozorom strony dla niewidomych lub niedowidzących nie wymagają wprowadzenia wielu skomplikowanych zmian lub całkowitego przeprojektowania stylu danej witryny. Bardzo często okazuje się, że strona dla osób niepełnosprawnych opiera się na kilku najważniejszych usprawnieniach, które znacznie poprawiają komfort życia ludzi niedowidzących i tym samym pozwalają na dotarcie do większej liczby odbiorców.

Jak się okazuje, nie bez znaczenia, pozostają takie kwestie jak m.in. struktura całej witryny - funkcjonalna strona internetowa dla niewidomych to przede wszystkim używanie nagłówków, podpunktów oraz infografik z możliwością odczytania znajdujących się na nich informacji przez syntezatory mowy. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że strona internetowa dla niedowidzących powinna cechować się możliwością zmiany wielkości czcionki oraz kolorów tła, co wielu osobom ułatwi czytanie.

Dostępność cyfrowa stron internetowych - dlaczego warto zadbać o formularze kontaktowe?

Dostępność cyfrowa stron internetowych polega nie tylko na czytelności samej strony i znajdujących się na niej treści, ale także na zapewnieniu łatwości kontaktu z firmą. W praktyce oznacza to, że strona dla osób niepełnosprawnych powinna zapewniać dostęp do różnych metod komunikacji - w przypadku niektórych osób z niepełnosprawnościami, łatwiejszym sposobem komunikacji będzie formularz kontaktowy, z kolei osoby niedowidzące często chętniej skorzystają z możliwości rozmowy bezpośredniej. To moment, kiedy strona www dla niedowidzących lub niewidomych, nie przyczyni się do ich wykluczenia i zapewni takie same prawa oraz możliwości, jakimi dysponują pozostali klienci.