Przykład: Polska Dolina Cyfrowa. Wsparcie agencji Live Age.

Portal i centrum prasowe Microsoft dla wiodącej inwestycji, jaką było utworzenie Data Center w Polsce. Strona agreguje treści związane z cyfrową transformacją w biznesie i pokazuje najlepsze przykłady wykorzystania narzędzi Microsoft przez pionierów w swoich branżach. Innowacyjne case studies dotyczą między innymi e-commerce, big data, IT, nieruchomości i telekomunikacji. Projekt zrealizowany dla agencji Live Age, obsługującej Microsoft w Polsce.


Nasza praca:

Do zadań Digital Teamu należało wsparcie zespołu agencji w procesie projektowania i realizacji. Proces musiał być poprzedzony badaniami pod kątem user experience. W momencie iteracji bardzo ważny był stały kontakt i weryfikacja zaproponowanych rozwiązań.
Zespół po stronie klienta i agencji zlokalizowany był w różnych miejscach, w Polsce i na świecie.

Zespół Digital Team,
który wspierał projekt:


UX Designer

Założenia tego projektu wydawały się proste: portal informacyjny, na którym znajdziemy wszystko, co potrzebne, by uzyskać informacje o nadchodzących wydarzeniach, zapisać się i odnaleźć materiały archiwalne. W miarę postępujących prac okazało się jednak, że wymagań jest znacznie więcej. Architektura informacji, przepływ między podstronami, flow użytkownika okazało się kompletnym systemem, gwarantującym funkcjonalność rezultatu. Naturalnie szkice i schematy towarzyszące procesowi musiały być zebrane w czytelnej formie i dostarczone do dalszej pracy zespołu po stronie agencji i klienta końcowego.

UI Designer
Projekt opierał się o design systemu Microsoftu, który musiał zostać dostosowany do wymagań i możliwości wdrożenia na serwer. W zakres jego prac wchodziło zaproponowanie takich rozwiązań, które mogły być zastosowane i użyte podczas procesu budowania strony, w zgodzie równocześnie z CI i potrzebami komunikacyjnymi marki.

Front-end Developer
W tym projekcie wszystko musiało być pixel perfect. Nie mogliśmy sobie pozwolić na żadne kompromisy. Wygląd strony musiał być dostosowany do wszystkich urządzeń mobilnych i oprócz standardowych rozdzielczości musieliśmy zaprojektować również rozdzielczości pośrednie i widoki poziome. Wszystko musiało działać perfekcyjnie, niezależnie od tego, gdzie i na jakim urządzeniu użytkownik będzie oglądał stronę.

Back-end Developer
Najważniejsze na całej stronie były dane użytkowników i to co udostępniają. Bezpieczeństwo treści to było coś, o co użytkownicy nie mogli się martwić. Dodatkowo cała zabawa była zorganizowana w formie konkursu, gdzie to współpracownicy oceniali siebie nawzajem, więc system musiał być stabilny i niezawodny.