Koalicja Letnich
Festiwali Literackich
Portal multimedialny.

Projekt o charakterze „Netflixa” dla materiałów zebranych podczas wydarzeń Koalicji Letnich Festiwali Literackich. Jego celem było stworzenie biblioteki rozproszonych w sieci, a czasem w ogólnie niepublikowanych materiałów multimedialnych pochodzących z festiwali tworzących Koalicję. Po zbadaniu potrzeb okazało się, użytkownicy chcą jednego miejsca, w którym znajdą się filmy i podcasty z wydarzeń w całej Polsce. Dzięki temu mogą być odbiorcami bardzo interesującego dla nich kontentu, którego dotąd nie mogli łatwo zobaczyć.

Zespół Digital Team,
który wspierał projekt:


UX Designer
W tym projekcie to UX był pomysłodawcą całego przedsięwzięcia i proponował rozwiązania, które mogą zostać wdrożone i będą spełniać założenia Festiwali – właścicieli kontentu. Odpowiadał też za architekturę informacji, makiety low-fidelity i high-fidelity oraz za testowanie zaproponowanych rozwiązań z użytkownikami.

UI Designer
Z założenia projekt oparty miał być na Wordpress, więc jego zadaniem było dobranie rozwiązań możliwych do wdrożenia w tym CMSie. Szukanie pluginów, wtyczek i rozwijanie koncepcji UX-owych, to od nich zależało powodzenie. Projekt nie miał żadnych założeń designerskich dlatego osobnym zadaniem było zadbanie o dobrą identyfikację całości.

Wordpress Developer
Był odpowiedzialny za warstwę zarówno front- jak i back-endową. Wdrożył system, zabezpieczył konta, treści i materiały udostępnianie przez użytkowników. System musiał zapewnić samodzielne wrzucanie treści przez organizatorów festiwali, w dowolnym czasie, bez angażowania osób trzecich. Konieczne było także zbudowanie infrastruktury pod bibliotekę filmów i podcastów.